9 Nisan 2014 Çarşamba

MELİS'İN GELMESİNE 2 HAFTA KALA...Asıl mesleğim eczacılık. Eczanemde çalışan elemanımla 1 ay arayla hamile olduğumuzu öğrendik. Bütün heyecanımızı beraber paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. Zaman ne kadar çabuk geçti. Doğumuna sadece 2 hafta kaldı. Ben de Gülşah'ın kızı Melis için alışılmışın biraz dışında bir kapı süsü hazırlamak istedim. Pamuk prenses kötü kalpli cadının oyununa kanıp elmayı ısırmış, prensinin onu kurtarmasını beklerken peri kızları ve bebek melekler onu koruma altına almışlar. Aynı kanatlardan bir de loğusa tacı hazırlıyorum.
Pamuk prensesin arkasını kartonu ince keçeyle dikerek destek yaptım. Nalburdan aldığım strafor boruyu sıcak silikonla yuvarlak hale getirdim. Yünle sardım. Yünle sarmak zahmetli gibi gözükse de en çok zevk aldığım kısmı bu oldu. Bu işe yıllarını vermiş olanlar nasıl yapıyor bilmiyorum ama internetten yabancı sitelererden bulduğum kalıplar çok işimi görüyor. Hayal ettiğim figürün ingilizcesini google'a yazıp çıkan kalıpları ''print screen'' tuşuna basarak kopyalıyorum. Paint'e yapıştırdığım resmi istediğim oranda büyütüp monitörün üzerine koyduğum ince parşömen kağıdıyla kalıbı çıkarıyorum.Sonrası tamamen hayal gücüme ait. 


Ben bunlarla uğraşamam ama yaptıklarınızı beğendim, bana da yapar mısınız derseniz bana sihirlikecelerim@gmail.com adresinden ulaşabilir ya da buradan ürünlerimi inceleyip satın alabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder